Свята Дня Полонії, Дня Прапору і Дня Конституції Польщі

Свята Дня Полонії, Дня Прапору і Дня Конституції Польщі для Спілки поляків «Полонія» Запоріжжя в цьому році були дуже насиченими.
Важливим визнанням наших справ, було запрошення Президентом Польщі Анжеєм Дудою голову нашої Спілки Лідію Єгорову на урочистості з нагоди Свят Дня Полонії і Дня Прапору Польщі до Варшави.
Президент Республіки Польща Анджей Дуда та його дружина Агата Корнгаузер-Дуда сьогодні взяли участь у Варшаві в урочистостях з нагоди Дня прапора Республіки Польща та Дня польської діаспори та Поляків за кордоном.
В своїй промові Презедент РП сказав:
«Пані та панове!
Ми зустрічаємося тут, у Варшаві, щоб сказати «дякую» всім тим, хто зберігає пам’ять про Польщу в поколіннях… хто зберіг свою польськість у серці, хто зберіг свою польськість у вихованні, хто зберіг свою польськість і в мовленні,і в пам’яті історії своїх родин.
Пані та панове!
Дякую всім, хто прибув на зустріч. Я прошу вас – коли ви повернетеся до своїх країн, коли ви повернетеся до своїх громад у країнах, де ви щодня живете, де ви займаєтеся професійною справою, своїм професійним життям, передайте від нас із Варшави, з Польщі наші щирі дякую, перш за все, тим, хто працює з вами щодня, тим, хто працює з вами; дякую за пам’ять про Польщу, дякую за пам’ять про польську традицію, історію, польську культуру, за популяризацію, передачу, зміцнення, за пам’ять про поляків, за свідчення Польщі за кордоном, за показ того, що людина польського походження, поляк — добрий громадянин, він добрий сусід; за все, що ви робите щодня для польськості, для Польщі, для поляків, де б ви не займалися своєю справою. Дякую за це всім серцем…
Нехай Бог благословить поляків, які живуть у всьому світі!
Хай Бог благословить нашу Батьківщину!»
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser–Dudą wzięli dziś w Warszawie udział w uroczystościach z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą.
«Szanowni Państwo!
Spotykamy się tutaj, w Warszawie, … po to, by powiedzieć „dziękuję” wszystkim tym, którzy przechowali pamięć o Polsce bardzo często przez pokolenia. Którzy swoją polskość przechowali w sercu, którzy swoją polskość przechowali w wychowaniu, którzy swoją polskość przechowali także i w mowie, w pamięci o historii swoich rodzin.
Szanowni Państwo!
Dziękuję wszystkim przybyłym. Proszę, żebyście Państwo – wróciwszy do swoich krajów, wróciwszy do swoich wspólnot w krajach, w których na co dzień mieszkacie, w których realizujecie swoje sprawy zawodowe, swoje życie zawodowe, żebyście przekazali od nas z Warszawy, z Polski serdeczne podziękowania przede wszystkim tym, którzy z Państwem działają na co dzień, tym, którzy z Państwem pracują; podziękowanie za pamięć o Polsce, podziękowanie za pamięć o polskiej tradycji, historii, o polskiej kulturze, za jej krzewienie, za jej przekazywanie, za jej umacnianie, za pamiętanie o Polakach, za wystawianie Polsce dobrego świadectwa poza granicami, za pokazywanie, że człowiek pochodzenia polskiego, Polak jest dobrym obywatelem, jest dobrym sąsiadem; za wszystko to, co na co dzień dla polskości, dla Polski, dla Polaków czynicie Państwo tam, gdzie wykonujecie swoją działalność. Dziękuję za to z całego serca.
Jeszcze raz za wszystko dziękuję.
Niech Pan Bóg błogosławi Polakom mieszkającym na całym świecie! Niech Pan Bóg błogosławi naszą ojczyznę!»